Atletico u svom stilu, do pobjede u nadoknadi

Nogomet 13. mar 202323:19 0 komentara
REUTERS/Nacho Doce

Vrlo uzbudljiv duel odigrali su Girona i Atletico, blistala su oba golmana Gazzaniga i Oblak, ali je presudio pogodak Morate za trijumf Madriđana u gostima – 0:1.

Iako se nalazi na sredini tabele, Girona je još uvijek daleko od opstanka. Ekipa koju sa klupe predvodi trener Mitchell propustila je priliku da osvoji važan bod u duelu protiv Atletico Madrida na domaćem terenu – 0:1.

Na drugoj strani, Jorgandžije su ostale na trećem mjestu, ujedno su povećale prednost u u borbi za plasman u Ligu šampiona u odnosu na najbliže konkurente.

Bliža golu bila je ekipa Diega Simeonea. Gosti su prijetili u prvom poluvremenu preko Griezmanna u 21, Depaya dva minuta kasnije, Carrasca u 37, potom opet Depaya u 40. minutu, ali je odbrana Girone nekako izdržala te nalete.

I u nastavku prvu šansu je imao Atletico, ali je Gatzaniga odbranio i šut Llorentea u 47. minutu. Madriđane je umalo stigla kazna u finišu susreta.

Najprije je Oblak odlično odbranio šut Tsygankova u 55, potom pokušaj Lopeza, na kraju i udarac Riquelmea, sedam minuta prije kraja. I kad su svi očekivali kraj meča, u četvrtom od 12 minuta nadoknade pogodio je Morata.