Augsburg bolji od Bayera, Demirović bez nastupa

Nogomet 03. feb 202323:00 0 komentara
TOBIAS SCHWARZ / AFP

Nogometaši Augsburga s minimalnih su 1-0 (0-0) pobijedili Bayer Leverkusen u prvoj utakmici 19. kola njemačke Bundeslige, koji je odigran u petak.

Pogodak za šestu prvenstvenu pobjedu Augsburga u ovoj sezoni postigao je Mergim Berisha u 55. minuti.

Mladi hrvatski reprezentativac Dion Drena Beljo ponovno je bio u početnom sastavu Augsburga i igrao do 82. minute. Dvaput je preciznim udarcima suparničkog vratara prisiljavao na intervencije, a upravo nakon njegovog pokušaja je Augsburg došao do udarca iz kuta koji je prethodio pobjedničkom pogotku.

Reprezentativac BiH Ermedin Demirović nije nastupio na ovoj utakmici zbog suspenzije.

Augsburg je sa 21 bodom privremeno zasjeo na 13. mjesto, dok je Bayer sa 24 boda ostao na devetoj poziciji.