Barca rutinski savladala Bilbao, gol i tri asistencije Dembelea

Nogomet 23. okt 202223:07 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone savladali su u posljednjem nedjeljnom susretu 11. kola španske La Lige tim Athletic Bilbaoa rezultatom 4:0.

Katalonci su posao protiv Athletic Bilbaa završili za samo 22 minuta. Tačno toliko bilo je potrebno Barceloni da postigne tri gola i ostvari trijumf koji je koliko-toliko zaliječio rane posle poraza u El Clasiku.

Furiozno je Xavijeva ekipa startovala, već u 12. minutu Dembele je na dodavanje Lewandowskog postigao vrlo lijep pogodak. Šest minuta kasnije Dembele je bio u ulozi asistenta, a egzekutor je ovoga puta bio Roberto.

U 22. minutu sjajno dodavanje Dembelea, momka koji je učestvovao kod sva tri gola, iskoristio je najbolji strijelac Barcelone ove sezone Robert Lewandowski, koji je primirio loptu i potom iz okreta lako savladao nemoćnog Simona.

Do kraja meča Barcelona je rutinski odrađivala posao, u 73. minutu gol je postigao i Torres. Uz želju da se pričuva za predstojeći meč petog kola Lige šampiona, kad će ugostiti ekipu Bayerna.