Barca slavi Aubameyanga: Gabonac donio veliku pobjedu Blaugrani protiv Sociedada

Nogomet 21. apr 202223:33 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Barcelone savaladali su u 30. kolu španske La Lige u gostima tim Real Sociedada sa 1:0.

Trenutak odluke desio se u 11. minuti kada je Ferran Torres uposlio Aubameyanga, a Gabonac rutinski pogodio mrežu Remira.

Obje ekipe su propustile po nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, ali su mreže mirovale.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim. Sociedad je bacio sve karte u napad, napravio nekoliko izglednih prilika, a najbolju je propustio Alexander Isak koji je u situaciji jedan na jedan sa Ter Stegenom šutirao veoma loše i loptu poslao pored gola.

Treba istaći da je meč bio produžen za čak 10 minuta.

Barcelona nakon ove pobjede vratila se na drugu poziciju tabele La Lige i sada ima 63 boda, isto koliko ima i Sevilla. Real Sociedad je 6. sa 55 bodova.