Barcelona je osvajač Superkupa Španije: Blaugrana u finalu razbila Real Madrid!

Nogomet 15. jan 202321:53 0 komentara
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Barcelone u velikom finalu Superkupa Španije odigranog u Rijadu bili su bolji od Real Madrida u El Clasicu rezultatom 3:1.

Od samog starta susreta kao da je na terenu postojao samo jedan tim. Blaugrana je propustila veliki broj prilika, a do prednosti su stigli u 33. minuti susreta.

Lewandowski je primio loptu nakon lijepe akcije Barcelone na rubu kaznenog prostora, lijepo je odigrao na stranu za Gavija, a ovaj rutinski matirao Courtoisa. Tako je veznjak Barcelone sa 18 godina postao najmlađi strijelac u finalu Superkupa. Taj gol možete pogledati OVDJE.

Na drugi gol se čekalo do samog finiša prvog dijela, a ovoga puta uloge su bile zamijenjene. Gavi je ovoga puta bio asistent, a Robert Lewandowski strijelac. Drugi gol pogledajte OVDJE.

Treći gol za barcelonu postigao je drugi talentovani veznjak Blaugrane – Pedri. Ponovo je asistent bio Gavi, a Pedri rutinski matirao Courtoisa. Gol Pedrija dostupan OVDJE.

Sve što je Real uspio do kraja susreta jeste utješni gol Benzeme iz četvrte minute sudijske nadoknade.

Za Barcelonu je ovo bila 14. titula osvajača Superkupa Španije, dok je Real Madrid ostao na 12 titula.