Barcelona podbacila protiv Galatasaraya, Atalanta porazila Leverkusen

Nogomet 10. mar 202223:09 > 11. mar 2022 00:21 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Odigrana su i preostala tri susreta UEFA Lige Evrope, a pobjede su upisali Atalanta i Braga, dok je Barcelona na Camp Nou remizirala sa Galatasarayom.

Katalonci su za razliku od prethodnih mečeva večeras pružili dosta slabu partiju, a najbolje prilike propustili su Busquets i Depay.

Atalanta je u Bergamu bila bolja od Bayer Leverkusena sa 3:2.

Poveli su Nijemci u 11. minuti, a sjajan gol postigao je Charles Aranguiz.

Ipak, do kraja prvog dijela “Boginja” je preokrenula rezultat za samo dvije minute. U 23. minuti pogodio je Ukrajinac Malinovsky, a dvije minute kasnije i Luis Muriel.

U 49. minuti Muriel je postigao i drugi gol na meču, a Malinovsky upisao drugu asistenciju.

REUTERS/Daniele Mascolo

Sve što je Leverkusen uspio učiniti do kraja jeste gol Mousse Diabyja iz 63. minute.

Braga je u preostalom meču odigranom večeras bila bolja od Monaca sa 2:0, a golove su postigli Abel Ruiz u trećoj, te Vitor Oliveira u 89. minuti.