Barcelona upisala prvu pobjedu u Ligi prvaka, Salzburg siguran protiv Wolfsburga

Nogomet 20. okt 202120:37 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone upisali su prvu pobjedu u ovogodišnjem takmičenju UEFA-ine Lige prvaka protiv Dynamo Kieva rezultatom 1-0, dok je Salzburg bio bolji od Wolfsburga sa 3-1.

Katalonski tim je imao nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu i to preko Luuka de Jonga, ali je gol odluke postigao Gerard Pique u 36. minuti susreta. Alba je sjajno centrirao, Pique prihvatio loptu i poslao iza leđa golmana Dynamo Kieva.

Gosti su susret završili bez ozbiljnije prilike, pa je Blaugrana tako upisala prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Barcelona nakon ove pobjede zauzima treću poziciju na tabeli grupe E sa tri osvojena boda, dok je Dynamo posljednjeplasirani sa jednim bodom.

Salzburg siguran protiv Wolfsburga

Prvak Austrije je bio bolji od njemačkog Wolfsburga sa 3-1.

Poveli su domaćini već u trećoj minuti susreta, a strijelac je bio talentovani Adeyemi na asistenciju Seiwalda.

Wolfsburg je u 15. minuti poravnao rezultat, a strijelac je bio Nmecha. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, domaćin je bio dosta bolji protivnik u drugom poluvremenu, a pobjedu im je donio mladi Noah Okafor golovima u 65. i 77. minuti susreta.

Salzburg nakon ove pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe G sa 7 osvojenih bodova, Wolfsburg je treći sa dva boda.

Večeras će se u drugom susretu ove grupe sastati Lille i Sevilla.