Baskijski košmar na San Mamesu, prvijenac Seferovića u Vigu

Nogomet 26. feb 202318:44 0 komentara
RC Celta

Fudbaleri Girone nastavljaju sa dobrim partijama u tekućoj sezoni španske Primere. Ekipa iz Katalonije je u nedjelju u okviru 23. kola La Lige rezultatom 3:2 (3:1) savladali Athletic Bilbao kao gosti na “San Mamesu”.

Ono što posebno može da naškodi raspoloženju trenera Ernesta Valverdea jeste činjenica da su njegovi igrači sami sebi dali dva gola.

Poslije ovog poraza Bilbao ostaje van mesta koje vodi u evropska takmičenja – sedmi su sa 32 boda. Girona je pobijedila drugi put zaredom i sada su izbili na deseto mjesto tabele sa aspiracijama za još viši plasman u narednom periodu.

Već u 19. minutu tim trenera Michela imao je velikih 2:0. Aleix Garcia je u četvrtom minutu doveo goste u vodstvo, a 15 minuta kasnije Oscar de Marcos postiže autogol i duplira prednost Girone.

Yuri Berchiche je poslije pasa Muniaina smanjio vodstvo gostiju u 35. minutu, a u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu novi razlog za frustraciju navijača domaćih.

Poslije slobodnog udarca lopta je pogodila Mikela Vesgu u glavu i promijenila smjer, te donijela Gironi ponovodva gola prednosti 3:1.

Do kraja utakmice uspio je domaćin da smanji prednost preko 36-godišnjeg Raula Garcije, ali do boda Bilbao nije mogao.

Bilbao bi trebalo što pre da se oporavi od ovog poraza jer ih već u srijedu očekuje polufinale Kupa Kralja, koje će se održati u Pamploni – rival će im biti Osasuna. U sljedećem kolu šampionata gostovaće Rayo Vallecanu narednog vikenda. Girona ide u goste Getafeu u idućoj rundi.

Celta je na svom terenu bila ubjedljiva protiv Valladolida 3:0, a prvi gol u dresu tima iz Viga postigao je Haris Seferović, koji je zimus, nakon loše polusezone u Galatasarayu, došao na pozajmicu iz Benfike. Gol fudbalera rođenog u Sanskom Mostu možete pogledati OVDJE.

Iskusni švajcarski reprezentativac donio je prednost svom timu u 17. minutu, a Gabrijel Veiga, asistent kod prvog pogotka, u 32. minutu duplirao je vodstvo domaćina.

#social-embed_2

Dvadesetogodišnji Španac je u 64. minutu postavio konačan rezultat drugim golom u sezoni.

Gosti su meč završili sa desetoricom jer je u 84. minutu direktan crveni karton dobio Selim Amallah.

Celta je 13. sa 27 bodova, a Valladolid 16. sa tri boda manje.