Bayern demolirao Salzburga u samo 45 minuta, hat-trick Lewandowskog (VIDEO)

Nogomet 08. mar 202221:47 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Bayern Munchen će, osim u slučaju velikog čuda, igrati četvrtfinale Lige Prvaka, nakon na poluvremenu protiv Salzburga vode rezultatom 4:0,a tri gola postigao je fantastični Robert Lewandowski.

Bayern je do prednosti mogao već u drugoj minuti utakmice. Lewandowski primio loptu na ivici šesnaesterca, a golman gostiju je jedva spasio svoj gol.

Trideset sekundi kasnije, prva prilika za Salzburg. Adeyemi ce centrirao u šesnaesterac Bayerna, Neuer je uhvaćen na krivoj nozi, ali je šut Capalda otišao za malo pored desne stative.

U desetoj minuti Maximilian Wober je u šesnaestercu srušio Lewandowskog, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Poljski reprezentativac sam je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0. Gol Roberta Lewandowskog pogledajte OVDJE.

Samo četiri minute kasnije i gosti su mogli do gola. Seiwald je šutirao sa osam metara, ali je njegov šut zaustavila odbrana Bayerna.

U 18. minuti, novi jedanaesterac za Bayern. Wober je po drugi put oborio Lewandowskog, a sudija nakon VAR provjere pokazao na bijelu tačku. Poljak je ponovno preuzeo na sebe odgovornost šutiranja i hladnokrvno pogodio za 2:0. Drugi gol Lewandowskog pogledajte OVDJE.

Utakmica je faktički riješena u 22. minuti. Muller je dodao do Lewandowskog, Wober je ponovno pogriješio u izlasku na Poljaka, u međuvremenu je prevario i vlastitog golmana, a usamljeni Lewandowski kompletirao je hat-trick za samo 11 minuta i nedostižnih 3:0. Treći gol Lewandowskog pogledajte OVDJE.

Četvrti pogodak Bayern je postigao u 31. minuti. Koman je sa ruba šesnaesterca uposlio Sergea Gnabryja na desnoj strani, a on je preciznim udarcem po četvrti put natjerao golmana Kohna da izvadi loptu iz mreže. Gol Sergea Gnabryja pogledajte OVDJE.

Odgovor Salzburga došao je tek u 34. minuti, kada je Brenden Aaronson mlako šutirao, što Neueru nije stvorilo probleme.

Mogao je Lewandowski i do petog gola, ali je njegov šut otišao preko gola Philippa Kohna.

Nakon toga je Bayern usporio ritam utakmice, te je poluvrijeme završeno rezultatom 4:0.