Bayern novu godinu otvorio porazom (VIDEO)

Nogomet 07. jan 202222:24 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Borussije Monchengladbach savladali su u gostima minhenski Bayern rezultatom 2:1 i to nakon preokreta. Ekipa Adija Huttera je još jednom pokazala da je nezgodan protivnik za Bavarce.

Otvorili su Bavarci susret u svom stilu, furiozno. Do prednosti ih je doveo Robert Lewandowski u 18. minuti susreta nakon asistencije Thomasa Mullera.

Ipak, gosti su do preokreta došli za samo četiri minute. Najprije je Neuhaus poravnao rezultat u 27., da bi Stefan Lainer u 31. nakon dodavanja Netza postavio konačan rezultat.

Imali su Bavarci nekoliko izglednih prilika u drugom dijelu, ali nisu uspjeli doći do poboljnog rezultata.

Susret je obilježio i mladi igrač Bayerna Paul Wanner koji je zamijenio Marca Rocu u 75. minuti i tako sa 16 godina postao najmlađi igrač koji je zaigrao u najelitnijem njemačkom takmičenju.

Monchengladbach je tako nakon 1:1 iz prvog ligaškog susreta, te uvjerljivih 5:0 u Kupu nastavio sa sjajnim igrama protiv aktualnog prvaka.

Bayern nakon ove pobjede je ostao na liderskoj poziciji Bundeslige sa 43 boda, 9 više u odnosu na Borussiju Dortmund, Monchengladbach je 11. sa 22 osvojena boda.