Bayern pokazao ko je gazda u Njemačkoj

Nogomet 26. feb 202320:51 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

U derbiju 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pobijedio Union Berlin sa 3-0 vrativši se na vrh tabele Bundeslige.

Aktualni njemački prvak nije dopustio iznenađenje i uvjerljivom predstavom porazio je Union Berlin sa 3-0.

Pritisak na bavarskog velikana bio je velik. Borussija Dortmund je u subotu upisala pobjedu preuzevši vrh ljestvice, a Bayern je očekivao derbi protiv najugodnijeg iznenađenja sezone. Međutim, ekipa Juliana Nagelsmanna gotovo rutinski je stigla do tri boda.

Bayern je zabio tri gola, imao je 65 posto posjeda lopte, te uputio 19 udraca prema suparničkim golu naspram četiri gostujućeg sastava. Pritom je domaćin uputio 10 udaraca u okvir gola Federika Ronnowa, a Union samo jedan prema Yannu Sommeru.

Bayern je sve obavio u prvom poluvremenu. Eric Choupo-Moting je u 31. minuti zabio za 1-0, Kingsley Coman je u 40. minuti zabio za 2-0, a u posljednjim trenucima prvog dijela Jamal Musiala je pogodio za 3-0. U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova.

U prvom nedjeljnom susretu Freiburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.