Bayern rutinski protiv Viktorije, briljirao duo Sane – Mane

REUTERS/Michaela Rehle

udbaleri minhenskog Bayerna savladali su u trećem kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka ekipu Viktorije Plzen rezultatom 5:0.

Krenula je ekipa Juliana Nagelsmanna u svom stilu od prve minute, a do prednosti su stigli već u sedmoj. Musiala je proigrao Sanea nakon sjajne akcije, a reprezentativac Njemačke rutinski matirao.

Nanjušili su nakon toga Bavarci krv kod protivnika, a minhenska mašina je nastavila da melje.

U 13. minuti Gnabry postiže gol nakon još jedne sjajne akcije, da bi se osam minuta kasnije i Sadio Mane upisao u listu strijelaca.

Do kraja prvog dijela Jamalu Musialu poništen je gol zbog minimalne ofsajd pozicije.

Pobjedu prvaka Njemačke u drugom dijelu potvrdio je drugim golom Sane, te rezervista Choupo-Moting koji je pogodio nakon asistencije Sadija Manea.

Bayern je nakon ove pobjede ostao stopostotan i zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe C sa devet bodova. Viktorija je posljednja bez bodova.

U drugom susretu ove grupe Inter će u derbiju ugostiti tim Barcelone.