Bayernova mašina melje: Osam golova na Alianz Areni (VIDEO)

Nogomet 29. okt 202218:10 0 komentara
REUTERS/Michaela Rehle

Fudbaleri minhenskog Bayerna nastavljaju sa ubjedljivim pobjedama i, barem do nedjelje, popeli su se na čelo tabele Bundeslige. Tim Juliana Nagelsmanna kao domaćin na „Alianz Areni“ pobijedio je Mainz rezultatom 6:2 (3:1) i došao do trećeg prvenstvenog trijumfa u nizu. Red Bull Leipzig je savladao Bayer Leverkusen, a ubjedljivu pobjedu ostvarili su i fudbaleri Wolfsburga, koji su kod kuće dali četiri gola Bochumu.

Riješio je Bajyrn duel sa Mainzom već poslije prva 43 minuta. U petom je Bavarce u vodstvo doveo Serge Gnabry poslije asistencije Sadija Manea, a u 28. minutu Jamal Musijala poslije asistencije Choupo-Motinga duplira prednost.

U 43. minutu Mane promašuje penal, ali odmah natrčava na odbitak i postiže svoj šesti bundesligaški gol u sezoni za 3:0. Do kraja poluvrmeena viđen je još jedan neiskorišten penal, koji je odmah potom pretvoren u gol. U 45+4. minutu loptu je sa bijele tačke ka golu Svena Ulreicha šutnuo Jonathan Burkardt, ali je njegov udarac zaustavljen. Međutim, u nastavku akcije, poslije kornera, Silvan Widmer postiže prvi gol na utakmici za Mainz.

U nastavku su šampioni završili posao pogocima Goretzke, Tela i Choupo-Motinga, dok je drugi gol za Mainz dao Ingvartsen.

U narednom kolu Bajern gostuje Herthi, a Mainz će dočekati Wolfsburg.

RB Leipzig je kao domaćin savladao Bayer Leverkusen sa 2:0 (1:0). U 32. minutu Leipzig je u vodstvo doneo Christopher Nkunku – on je sa devet pogodaka u Bundesligi ove sezone vodeći strijelac, a prvo mesto dijeli sa Niclasom Füllkrugom iz Werdera. Konačnih 2:0 za tim Marca Rosea postavio je Timo Werner u 83. minutu svojim četvrtim prvenstvenim golom u sezoni. Leipzig poslije slabijeg starta nastavlja da se penje ka vrhu tabele – trenutno su peti sa 19 bodova, a u narednom kolu gostuju Hoffenheimu.

Stuttgart je na svojoj „Mercedes-Benz areni“ pobijedio Augsburg sa 2:1 (1:1) poslije preokreta. Poveli su Bavarci preko Floriana Niederlechnera u četvrtom minutu, ali su „Švabe“ uspjele da izjednače preko Guirassyja već u 15. minutu. Konačan rezultat od 2:1 i bitna tri boda za Stuttgart donio je Anton u 90+1. minutu. Bh. reprezentativac Ermedin Demirović odigrao je cijeli meč za Augsburg.

Wolfsburg je sa 4:0 (2:0) bio bolji od Bochuma – dvostruki strijelac bio je Nmecha, a golove su postigli i Baku i Wind. „Vukovi“ nastavljaju niz utakmica bez poraza, dok je Bochum pretposlednji.