Bayernu dovoljno 20 minuta za povratak na lidersku poziciju

Nogomet 05. feb 202319:45 0 komentara
REUTERS/Fabian Bimmer

Bavarci ubjedljivi u Wolfsburgu, za povratak na čelnu poziciju ispred Union Berlina.

Očekivalo se mnogo više uzbuđenja u derbiju 19. kola Bundeslige, ali se ispostavilo da je Bayern veći dio posla završio u prvih 20 minuta meča, kad je stekao velikih tri gola prednosti, na kraju je Bayern slavio na gostovanju Wolfsburgu sa 4:2.

Poveo je tim iz Minhena iz jedne akcije koja se činila prilično bezopasno, poslije mlakog centaršuta Comana na loptu je krenuo Muller, nije uspeo da je zakači, ali je zbunio golmana Castelsa, koji je bio savladan već u devetom minutu.

REUTERS/Leonhard Simon

Samo pet minuta kasnije Bayern je duplirao prednost. Bila je to prelijepa kontra, Cancelo je maestralno centrirao sa desne strane, a Coman je zahvatio volej i sjajnim udarcem poslao je loptu u mrežu rivala.

Već u 19. minutu pobjednik je praktično bio riješen. Kimmich je iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane ubacio loptu, koju je glavom zahvatio i u mrežu domaćina je smjestio Muller. Njemu je ovo 140. gol u dresu minhenskog giganta.

U ostatku meča Wolfsburg je bio bolja ekipa, ali im je to bilo dovoljno tek da ublaže poraz. Nadu domaćinu vratio je Kaminski golom u 44. minutu. Činilo se da bi Wolfsburg mogao nešto više kad je Kimmich neoprezno startovao na rivala, u situaciji kad je već imao žuti karton, pa je opravdano isključen.

Ni to nije smetalo Bayernu, Musiala je izdržao nekoliko duela, dugo je vukao loptu, ušao u šesnaesterac domaćina i potom rutinski savladao Castelsa. Musiala je postao prvi igrač tima iz Minhena koji je ove sezone stigao do dvocifrenog broja golova.

Ipak, ni tada se Wolfsburg nije predavao. Svanberg je u 81. minutu golom smanjio rezultat, za kakvu-takvu nadu domaćina. Proključala je “Wolfsburg arena“ kad je tri minuta kasnije pogodio Gerhard, ali je taj pogodak poništen zbog prekršaja u napadu.