Bayernu dovoljno poluvrijeme, Dortmund deklasirao Stuttgart

Nogomet 22. okt 202217:36 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Fudbaleri Bayerna slavili su protiv Hoffenheima u gostima u meču 11. kola Bundeslige. Minhenski tim trijumfovao je rezultatom 2:0.

Meč je praktično bio riješen u prvom poluvremenu, a Bayern je od starta nametnuo svoj ritam.

Već u 18. minutu gosti su stigli do prednosti, a strijelac je bio Musjala, posle asistencije Goretzke.

Samo 20 minuta kasnije, Bavarci su duplirali prednost. U strijelce se tada upisao Choupo-Moting, a Gnabry je bio asistent.

Bayern nakon ove pobjede ima 22 boda, jedan manje od Uniona iz Berlina koji je lider na tabeli.

Hoffenheim je ostao na 17 bodova. U sljedećem kolu Bayern dočekuje Mainz, dok će Hoffenheim u goste Kelnu.

Dortmund deklasirao Stuttgart

Borussija Dortmund je kod kuće deklasirala Stuttgart 5:0. Bellingham se u strijelce upisao drugom i 53. minutu, a pogađali su još Slue, Reyna i Mukoko. Mogao je Stuttgart do gola u završnici, ali je VAR poništio pogodak Pfeiffera u 89. minutu, zbog ofsajda.

Dortmund je četvrti sa 19 bodova i slijedi mu gostovanje Eintrachtu. Stuttgart ostaje na osam bodova i na 16. mjestu, a u sljedećem kolu dočekuje Augsburg.

REUTERS/Benjamin Westhoff

Bayer Leverkuzen i Wolsfburg su podijelili bodove 2:2. Diaby je u 17. minutu donio prednost Bayeru, iako je i sedam minuta ranije mogao do pogotka sa bijele tačke, ali je bio neprecizan.

Gosti su do izjednačenja stigli u 28. minutu, autogolom Roberta Andricha.

Wolfsburg je bolje otvorio drugo poluvreme i do prednosti došao pogotkom Arnolda iz penala, ali je konačnih 2:2 postavio Frimpong golom u 76. minutu i tako donio bod svom timu.

Demirović je nezaustavljiv: Sjajni Zmaj pogodio protiv Leipziga (VIDEO)

Zanimljivu utakmicu odigrali su i Augsburg i Leipzig – taj duel završen je također bez pobjednika 3:3, a Leipzig  je do boda stigao u samoj završnici.

Berihsa je iz penala u 34. minutu donio prednost domaćem timu, a reprezentativac BiH Ermedin Demirović je u 51. upravo na asistenciju Beriše povisio na 2:0.

Činilo se da će domaćin u potpunosti dominirati kada je Vargas u 64. donio 3:0, a u ulozi asistenta se ponovo našao Berisha.

Ipak, nisu se predavali gosti. Silva je u 73. minutu prvi put zatresao mrežu Augsburga, a za bod su se postarali Nkunku i Novoa Ramos golovima u 89. i 90. minutu.

Freiburg je rezultatom 2:0 dobio Werder, a golove su postigli Kubler u 56. i Griffo u 80. minutu iz penala.