Bayernu samo bod protiv Hoffenheima, Demirović odličan u pobjedi Freiburga

Nogomet 12. mar 202218:29 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Nakon kiksa na domaćem terenu protiv Bayera u prošlom kolu i osvojenog boda, Bayern iz Minhena nije slavio ni u Hoffenheimu u okviru Bundeslige. Meč je okončan rezultatom 1:1.

Da će pružiti žestok otpor Hoffenheim je pokazao u 32. minutu. Baumgartner je pogodio posle dodavanja Bauma za vodstvo 1:0.

Bayern je uspio da uzvrati u samom finišu prvog dijela. Lewandowski je u trećem minutu nadokande sjajno skočio u šesnaeastrcu na centaršut Kimmicha za 1:1. Niko nije očekivao da će to biti konačan rezultat.

Uslijedila je totalna ofanziva Bayerna u nastavku, ali Gnabry, Sane, Musiala i Choupo Moting nisu uspjeli da nađu put do mreže. Najbolju šansu za Hoffenhaem propustio je Kramarić kome je Neuer uspio da zaustavi udarac u situaciji jedan na jedan.

Freiburg je poslije velike borbe savladao Wolfsbrug 3:2 i nastavio borbu za Ligu šampiona. Vodili su domaći na poluvremenu 2:0 preko raspoloženog Griffa, koji je pogodio u 7. i 44. minutu. Kruse u 52. i Arnold u 84. su donijeli izjednačenje Wolfsburgu, ali je Šloterbek u 87. minutu donio tri boda domaćima.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović pružio je veoma dobru partiju za Freiburg, a igru je napustio u 85. minuti.

Union Berlin i Stuttgart su podijelili bodove. Awonyi je donio prednost domaćima iz penala u 41. minutu, a konačan rezultat postavio Kalajdžić u prvom minutu nadoknade meča.

Bayern je i dalje na čelu tabele sa 60 bodova, 10 više od Borussije iz Dortmunda, koja ima i meč manje. Freiburg je četvrti sa 44 poena, koliko ima i Hoffenheim na petom mjestu. Union Berlin je sedmi sa 38, Wolfsbrug 12. sa 31, dok je Stuttgart na 16. poziciji sa 23.