Benzema i društvo razbili Liverpool na Anfieldu, velika pobjeda Napolija

Nogomet 21. feb 202322:55 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Real Madrida razbili su Liverpool u prvom susretu osmine finala UEFA-ine Lige prvaka rezultatom 2:5 i tako stigli nadomak plasmana u narednu rundu takmičenja.

Gledaoci su imali priliku pratiti reprizu prošlogodišnjeg finala najelitnijeg klupskog natjecanja, a navijači Liverpoola će ga sigurno imati želju što prije zaboraviti.

Iako, nije krenulo loše za četu Jurgena Kloppa!

Krenuli su Redsi sjajno, silovito od prve minute predvođeni prepunim Anfieldom.

Do prednosti su stigli u četvrtoj minuti, a strijelac je nakon asistencije Moa Salaha bio Urugvajac Darwin Nunez i to petom.

10 minuta kasnije Salah koristi veliku grešku Courtoisa i pogađa za novu erupciju oduševljenja.

Ipak, Kraljevski tim se nije predavao.

U 21. minuti Benzema odigrao loptu za Viniciusa, a ovaj na sjajan način pogodio mrežu Alissona.

Brazilac je postigao i drugi gol u 36. minuti susreta. Ovoga puta veliku grešku napravio je njegov sunarodnik Alisson. Gomez je vratio loptu za svog golmana, a ovaj nonšalantno u želji da ispuca loptu pogodio Viniciusa i meč vratio na početak.

Raspad sistema u drugom dijelu!

Doživjeli su Redsi svojevrsni “raspad sistema” u drugom dijelu.

Nisu se uspjeli izabranici njemačkog stručnjaka oporaviti od šokova iz prvog poluvremena, a Real je do preokreta stigao već nakon dvije minute igre u drugom dijelu. Modrić je izveo sjajan prekid, a Militao glavom matirao Alissona.

U 55. minuti ponovo se tresla mreža domaćina. Ovoga puta Benzema je šutirao, a lopta na putu do gola zakačila Joa Gomeza i tako prevarila Alissona.

Najbolji igrač planete za prošlu sezonu dokazao je klasu još jedanput u 67. minuti. Nova sjajna kontra Madriđana, Francuz se stigao i poigrati sa odbrnaom Liverpoola i još jednom matirati brazilskog čuvara mreže.

Napoli siguran protiv Frankfurta

Napolitanci igraju sjajno ove sezone. Jurišaju ka dugo čekanoj tituli prvaka Italije, a ništa lošije ne stoje ni u Ligi prvaka.

Upisali su veliku pobjedu u gostima protiv Frankfurta rezultatom 0:2. Slavila je ekipa Luciana Spalettija preko Osimhena (40’) i Di Lorenza (65’). Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali je penal Khvaratskelije odbranio Kevin Trapp.