Benzema promašio dva penala, ali Real ipak slavio u Pamploni

Nogomet 20. apr 202223:57 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Nevjerovatan meč u Pamploni u 33. kolu La Lige. Na kraju lider madridski Real odnio je pobjedu protiv Osasune 3:1 uz pregršt zanimljivih dešavanja.

Ovom pobjedom Real je došao veoma blizu osiguravanja titule. Poslije ovog trijumfa samo Barcelona teoretski može da ugrozi kraljevski klub, ali samo pod uslovom da pobjedi svih sedam utakmica, a da Real u svojih preostalih pet ne osvoji više od tri boda.

Za razliku od prethodnih mečeva, ovog puta Karim Benzema nije bio junak, ali umalo da bude tragičar. Najbolji strijelac Madriđana i možda i glavni kandidat za osvajanje Zlatne lopte, na ovom meču nije imao svoj dan. Promašio je dva penala u razmaku od sedam minuta. Oba puta mu je na gotovo identičan način odbranio Sergio Herrera i to oba kod rezultata 2:1 za Real.

Prije ovih penala David Alaba je doveo Real u vodstvo u 12. minutu. Praktično u sljedećem napadu izjednačenje je donio Ante Budimir. Ipak, Real je uspio da dođe do nove prednosti do poluvremena, pošto je Marcos Asensio postigao gol u 45. minutu.

Promašenim penalima Benzema je Osasunu ostavio u igri da osvoji makar bod. Ali ta nada se konačno ugasila u šestom minutu nadoknade, kada je Lucas postigao treći gol za Real.