Berenguer majstorijom srušio Real i odveo Bilbao u polufinale Kupa kralja

Nogomet 03. feb 202223:29 > 23:32 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Athletic Bilbaoa savladali su Real Madrid u četvrtfinalu španskog Kupa kralja sa 1:0 i izborili prolaz dalje.

Prvi su zaprijetili domaćini i to preko Danija Garcije koji je u desetoj minuti šutirao sa nekih 20 metara, ali je njegov veoma dobar šut sjajno odbranio Courtois.

Isti igrač zaprijetio je i tri minute kasnije, ali je lopta pogodila Alabu i završila u korneru.

U 23. minuti pokušao je Muniain, ali je njegov šut sa ruba kaznenog prostora otišao tik uz stativu Real Madrida.

Kraljevi su u prvom poluvremenu zaprijetio samo jednom i to preko Kroosa, dok je Bilbao u dva navrata prijetio preko Muniaina i Williamsa, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Sličnu utakmicu gledali smo i u drugom poluvremenu, a prvi je ponovo prijetio Muniain u 47. minuti, ali je Courtois još jednom reagovao.

Real Madrid je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 75. minuti preko Asensija, ali je njegov šut odbranio golman Athletica.

I kada su svi se spremali za produžetke na scenu je stupio Alex Berenguer. Igrao se 89. minut kada je Vesga presjekao loš pas Casemira, dodao do Berenguera koji je fenomenalno okrenuo Nacha i pogodio nebranjeni dio mreže Courtoisa.

Real Madrid je imao veliku priliku u petoj minuti nadoknade kada je Isco istrčao sam pred golmana Agurrezabala, ali je šutirao za malo pored gola, pa je Bilbao napravio veliku senzaciju i eliminisao Real Madrid.

Bilbao će u polufinalu igrati protiv Real Betisa koji je ranije večeras deklasirao Real Sociedad sa 0:4.