Besiktas slavio protiv Karagumruka, Rahmanović donio pobjedu Konyasporu

Nogomet 18. jan 202220:05 0 komentara
Besiktas

Fudbaleri Besiktasa savladali su u 22. kolu ekipu Karagumruka u gostima sa 1:0, dok je Konyaspor istim rezultatom bio bolji od Adana Demirspora.

Besiktas je upisao i drugu uzastopnu minimalnu pobjedu, a trenutak odluke desio se u 39. minuti kada je Michy Batshuayi bio siguran sa bijele tačke.

Miralem Pjanić je pružio veoma dobru partiju, a na terenu je bio do 88. minute kada ga je zamijenio Salih Ucan.

Aktuelni branilac naslova nakon ove pobjede probio se na treću poziciju zabele turske Superlige i sada ima 35 bodova, dok je Karagumruk 11. sa 30 bodova.

Bh. kolonija u Konyi minimalno protiv Adana Demirspora.

Pobjedu Konyasporu donio je Amar Rahmanović u 53. minuti susreta. Treba istaći da je cijeli susret prošao u emotivnom ozračju i u sjećanju na nedavno tragično nastradalog fudbalera ovog tima Ahmeta Calika.

İttifak Holding Konyaspor

Rahmanović je za domaći tim igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Mpoku, dok su Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović odigrali cijeli susret.

Konyaspor je i dalje drugoplasirani tim na tabeli i sada imaju 42 osvojena boda, 8 manje u odnosu na prvoplasirani Trabzon. Adana je 6. sa 34. boda.