Betis razbio Real Sociedad i plasirao se u polufinale Kupa Kralja

Nogomet 03. feb 202222:01 0 komentara
ANDER GILLENEA / AFP

Fudbaleri Real Betisa savladali su u četvrtfinalu Kupa Kralja ekipu Real Sociedada sa uvjerljivih 0:4 i izborili prolaz dalje.

Poveli su gosti u 12. minuti preko Juanmija koji je pogodio nakon sjajnog proigravanja Williama Carvalha.

U 39. minuti Sociedad je pogodio za poravnanje, ali je gol Januzaja poništen nakon provjere VAR-a zbog ofsajd pozicije.

Betis je sjajnom igrom u drugom poluvremenu ovjerio pitanje pobjednika i putnika dalje. Igrao se 57. minut kada je Alex Moreno proigrao Juanmija, a napadač Betisa postigao drugi gol na susretu.

U 83. Willian Jose pogodio je sa bijele tačke, da bi Ruibal četiri minute kasnije postavio konačan rezultat.

Betis će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Athletic Bilbao – Real Madrid.