Bh. kadetkinje poražene od Belgije u Širokom Brijegu

Nogomet 14. mar 202218:47 0 komentara
N/FSBiH

Ženska U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Širokom Brijegu od odgovarajuće selekcije Belgije u susretu prvog kola grupe B6 kvalifikacija za EURO 2022.

Prve su zaprijetile gošće već u 2’ kad je Zarah Taillieu šutirala iskosa sa lijeve strane kaznenog prostora i pogodila stativu. Uzvratio je bh. tim u 21’, nakon kornera Janice Filipović stativu je pogodila Ajla Balić.

Odličnu akciju reprezentacija BiH je izvela u 27’ kad je Edina Avdić neometana sa 15-ak metara šutirala, ali je golmanica Lise Musique zaustavila njen udarac.

U istoj minuti Belgijanke su krenule u kontra napad koji je golom završila napadačica Thirsa De Meester.

Izabranice Ilije Lucića do izjednačenja dolaze u 52’. Nakon centaršuta sa lijeve strane lopta na penalu dolazi do Nine Brnić, a ona je ostavlja za Edinu Avdić koja natrčava i precizno šutira za 1:1.

Pokušala je Avdić i dvie minute poslije sa ivice kaznenog prostora, ali je belgijska golmanica dobro intervenisala.

Belgija do nove prednosti stiže u 57’. De Meesterodigrala povratnu loptu za Anouck Bergen koja je precizna sa oko 20 metara za konačnih 1:2.

Nakon utakmice selektor Ilija Lucić je izjavio:

„Moramo priznati da je bolja ekipa danas ostvarila pobjedu. Mi smo imali veliku želju i igračice su dale sve od sebe. Loše smo ušli u meč, ali smo nakon početnih napada Belgije i mi stvorili neke prilike. U drugom poluvremenu smo uspjeli da izjednačimo, ali to je kratko trajalo i Belgijanke su zasluženo pobijedile. Imali smo dosta problema sa sastavljanjem tima i fali nam nekoliko standardnih igračica, ali to ne umanjuje pobjedu protivnika koji ima zaista snažnu ekipu.“

U drugom kolu sastaće se Belgija i Moldavija 17. marta, dok se turnir završava utakmicom Bosna i Hercegovina-Moldavija koja će biti odigrana 20.3. u 15:00 sati na „Pecari“.

Bosna i Hercegovina-Belgija 1:2 (0:1)

Bosna i Hercegovina: Nejra Hejub, Tamara Blagojević, Ajla Balić, Dragana Dimitrić, Nina Brnić (74. Šejla Dedić), Ivona Radošević, Edina Avdić (87. Lamija Oštraković), Lana Radulović, Nina Pupić, Helena Gavrilović (46. Tasneem Dizdarević), Janica Filipović (74. Ajla Građan). Selektor: Ilija Lucić

Belgija: Lise Musique, Saar Janssen, Emely Schapdryver, Caitlin Lievens, Ines Van Gansbeke, Anouck Bergen, Yara Tassens, Nadège Francois, Véronique Zang Bikoula (64. Coline D'Haeyer), Thirsa De Meester (90+5. Zoé Detry), Zarah Taillieu (32. Julie Bollen). Selektorka: Audrey Demoustier