Bh. reprezentativac dobio crveni karton, pa nasrnuo na sudiju (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202218:06 > 18:09 0 komentara
Printscreen

Fudbaleri Konyaspora poraženi su od Rizespora 2:1, a Konya je na ovom meču ostala bez dva igrača zbog crvenih karton. Jedan od isključenih bio je i reprezentativac BiH Amar Rahmanović.

Povela je Konya preko Zymer Bytyqi u 26. minuti. U finišu prvog dijela poravnanje Rizeu donio je Yannick Bolasie.

Amilton je u redovima ekipe Ilhana Paluta morao u svlačionicu prije vremena zbog drugog žutog kartona. A to su domaći iskoristili samo osam minuta kasnije preko finskog reprezentativca Joela Pohjanpala.

Bh. reprezentativac Amar Rahmanović ušao je u igru u finišu kada se igrala 83. minuta, a u šestoj minuti sudijske nadoknade, nakon što mu je sudija Ali Sansalan pokazao direktan crveni karton, Rahmanović je fizički nasrnuo na Sansalana, pa su ga njegovi saigrači morali smirivati.

Konyaspor je drugoj poziciji sa 56 bodova dva više od Fenerbahcea koji ima i utakmicu manje. Do kraja prvenstva Turske je šest kola i slijedi veliak borba za Ligu prvaka, odnosno drugo mjesto.

Rezultati ostalih mečeva: Karagumruk-Kasimpasa 3:2, Goztepe-Kayserispor 1:2. Od 19:30 igraju Besiktas-Alanya i Gaziantep-Trabzon.