Borac na Ninkovićev pogon bolji od Leotara

Nogomet 18. mar 202322:23 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca savladali su u drugom susretu 23. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banjaluci ekipu Leotara rezultatom 2:0.

Bolji je Borac bio od samog početka meča i imao inicijativu. Prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo u 13. minuti. Subić je šutirao sa skoro 35 metara, ali je lopta otišla tik preko prečke.

U 20. minuti Nikola Ninković šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila u vanjskom dijelu mreže.

Minut kasnije prva prijetnja pred golom Borca. Šipovac je lijepo prošao, uposlio Stojkovića koji šutira sa 20 metara, ali preko gola.

Stigli su Banjalučani do prednosti nakon pola sata igre. Tatar je uputio centaršut, a Ninković glavom matirao golmana Puletića.

Nastavili su izabranici Vinka Marinovića i nakon vodećeg pogotka. Mrkaić je probao u 36. minuti, a zadim i Ninković tri minute kasnije, ali su bili neprecizni.

Na startu drugog dijela prijetio je Lazić nakon ubačaja Ninkovića, ali je lopta otišla u ruke golmana Leotara.

U 58. minuti Borac postiže i drugi gol. Ponovo je sjajni Ninković uputio fenomenalan centaršut, a Kulašin matirao Puletića za 2:0.

Deset minuta kasnije na drugoj strani prijetio je Šipovac, ali je šutirao neprecizno.

Ninković je pravio mnogo problema protivničkoj odbrani. Ovoga puta je uposlio Lagundžića koji šutira glavom, ali direktno u Puletića.

Do kraja je tim Vinka Marinovića rutinski meč priveo kraju i upisao novu pobjedu nakon koje se probio na drugu poziciju sa 42 osvojena boda. Leotar je 10. sa 23 osvojena boda.