Bordeaux sve dalje od opstanka u ligi: Ahmedhodžiću cijeli meč i žuti karton

Nogomet 20. apr 202221:12 0 komentara
FC Girondins de Bordeaux

Fudbaleri Bordeauxa remizirali su na domaćem terenu 2:2 protiv direktnog konkurenta St. Etiennea u 33. kolu francuske Ligue 1 i sve su dalje od opstanka u elitnom rangu.

Anel Ahmedhodžić odigrao je cijeli susret, a u 87. minuti zaradio je i žuti karton poslije naguravanja sa igračem St. Etiennea Mahdijem Camarom.

Bordeaux je prosuo vodstvo od 2:0. Sekou Mara i Jean Onana pogađali su u 13. odnosno 23. minutu i tada se činilo da ekipa bh. defanzivca ima pobjedu u rukama.

Gosti su u 33. smanjili na 2-1 preko Denisa Bouange, a konačnih 2-2 postavio je Arnaud Nordin 25 minuta prije kraja meča.

Žirondinci su na predzadnjoj poziciji koja vodi u drugu ligu Francuske sa 27 bodova, a St. Etienne je poziciju ispred na 18. mjestu sa 31 osvojenim bodom, koje vodi u doigravanje za opastanak. Do kraja šampionata je ostalo pet kola.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Lorient-Metz 1:0, Monaco-Nica 1:0, Reims-Lille 2:1 i Troyes-Cleremont 0:1. U toku je još pet utakmica 33. kola.