Bordo tim bolji od Igmana: FK Sarajevo prvi finalist Kupa Bosne i Hercegovine

Nogomet 20. apr 202215:48 > 15:49 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u revanš susretu odigranom na Grbavici bili bolji od Igmana iz Konjica sa 2:0.

Prva prilika zabilježena je u petoj minuti i to za Igman. Prijetio je Sedin Ljuca, šutirao je silovito, ali je lopta otišla pored gola Belmina Dizdarevića.

Sarajevo je imalo inicijativu u prvih 15 minuta susreta, ali je Igman prijetio u 16. minuti. Bešagić je pokušao, ali je Dizdarević bez većih problema odbranio njegov udarac.

Ipak, ekipa Aleksandra Vasoskog dolazi do prednosti u 29. minuti. Bagarić sjajno probija po strani, upošljava Velskoskog koji pogađa mrežu Igmana.

Do kraja prvog dijela Bordo tim je sigurno čuvao loptu, pa se tako rezultat nije mijenjao.

U nastavku prvi prijeti Bordo tim. Kobiljar je šutirao iz veoma dobre situacije nakon kornera svoje ekipe, ali je udarac otišao pored gola.

Hebibović je pokušao u 69. minuti sa velike distance, ali je udarac otišao visoko preko gola.

Pobjedu Sarajeva ovjerio je Dal Varešanović u samom finišu susreta. Pobjegao je veznjak Bordo tima odbrani Igmana i rutinski pogodio mrežu protivnika.

Tako je Sarajevo sa ukupnih 4:0 izborilo finale najmasovnijeg bosanskohercegovačkog takmičenja.

U finalu će igrati protiv boljeg iz duela između Veleža i Tuzla Cityja. Rođeni brane pobjedu od 4:0 iz prvog dijela.