Brazilci u Fulhamu srušili Chelsea, Joao Felix pocrvenio na debiju

Nogomet 12. jan 202323:23 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fulham slavio u gradskom okršaju protiv Chelsea 2:1, pa se sada ekipa osamila na šestoj poziciji, sa tri boda i dvije utakmice više od Liverpoola.

Aleksandar Mitrović je u duelu protiv Leicestera u finišu meča dobio žuti karton, četvrti u sezoni, što je automatski značilo da neće igrati u derbiju protiv Plavaca.

Ipak, to nije smetalo njegovim saigračima da ostvare veliku pobjedu, jednu od najznačajnijih ove sezone. A za to su najzaslužniji bili Brazilci u ekipi Fulhama, strijelci oba gola.

Imali su Plavci dvije velike prilike u uvodnom dijelu meča, već u trećem minutu Hall je sjajno šutirao, ali je još bolje odbranio Leno. Potom, u desetom minutu Joao Feliks, ali je Portugalac na pozajmici iz Atletica šutirao pored stative.

Između te dvije šanse pretio je i Fulham, ali je Carlos Vinicius iz odlične pozicije bio zamalo neprecizan. Nastavilo se sa otvorenom igrom na obje strane, a Fulham je mogao do vodstva već u 24. minutu, ali je prečka spasila ekipu Grahama Pottera.

Ipak, samo minut kasnije domaći su poveli, ovoga puta Willian je bio precizan. Mogao je Chelsea do izjednačenja deset minuta kasnije, ali je Leno još jednom potvrdio sjajnu formu, odbranio je i taj udarac.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Chelsea je preko Koulibalyja izjednačio, u 47. minutu.

Međutim, umjesto da to iskoriste, Joao Felix je deset minuta kasnije napravio glupost, dobio je u debiju za Plavce direktan crveni karton.

REUTERS/David Klein

Brojčanu prednost Fulham je iskoristio, u 75. minutu Carlos Perreira je postavio konačan rezultat, donio je Brazilac Fulamu velika tri boda.