Brazilske novine izašle s hrvatskim naslovom: “Zbogom šesti naslov”

Nogomet 10. dec 202219:59 1 komentar
N1

Brazilski mediji kritični su prema svojoj reprezentaciji nakon ispadanja sa Svjetskog prvenstva od Hrvatske. Aktualni svjetski viceprvaci izbacili su prvog favorita turnira nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U 120 minuta igre završilo je 1:1. Brazil je poveo golom Neymara (105+1'), a Hrvatska se vratila preko Brune Petkovića u 117. minuti.

Nakon toga su Rodrygo i Marquinhos promašili penale, dok je kod Hrvatske svih pet izvođača bilo precizno. Hrvatska je tom pobjedom izborila polufinale protiv Argentine, koje se igra u utorak od 20 sati. Nakon poraza od Hrvatske Brazil je ostao bez izbornika Titea, a Neymar je priznao kako je psihički slomljen, piše Index.

Brazilci: Zbogom šesti naslov

Brazilski dnevni list Estado de Minas izašao je s hrvatskim naslovom “Zbogom šesti naslov”, kojim aludira na to da su Brazilci ostali uskraćeni za pokušaj osvajanja šestog svjetskog prvenstva u svojoj povijesti. Ispod naslova stoji prijevod na portugalski jezik, a u tekstu piše:

“Nakon sjajnog pogotka Neymar navijači su već počeli slaviti na stadionu i u svim dijelovima Brazila. A onda se Hrvatska vratila kontrom i prošla na penale. Uslijedili su nezadrživa radost hrvatskih igrača, tuga i suze Brazilaca.”