Brazilski Athletico Paranaense prvi finalist Copa Libertadoresa

Nogomet 07. sep 202209:34 0 komentara
REUTERS/Amanda Perobelli

Brazilski klub Athletico Paranaense plasirao se u finale Copa Libertadoresa, južnoameričke inačice Lige prvaka, nakon što je u uzvratu u utorak navečer u Sao Paulu odigrao 2-2 s dvostrukim braniteljem naslova Palmeirasom.

Prva utakmica završena je rezultatom 1-0 u korist Athletico Paranaensea.

Palmeiras je osvojio Copa Libertadores dva puta zaredom 2020. i 2021. godine.

Palmeiras je poveo u 3. minuti pogotkom Gustava Scarpe, a Paulistas je povećao na 2-0 nakon što je gol glavom zabio Gustavo Gomez u 55. minuti.

U međuvremenu, Palmeiras je ostao na deset igrača nakon isključenja Murila.

U drugom poluvremenu Paranaense je preokrenuo rezultat – najprije je u 64. Pablo smanjio na 2-1, a zatim u 85. izjednačio David Terans.

Klubu iz Curibita bit će to tek drugo finale Copa Libertadoresa, 17 godina nakon poraza od Sao Paula.

Paranaense će se u ovom finalu, 29. listopada u Guayaquilu (Ekvador), igrati s pobjednikom susreta između brazilskog Flamenga i argentinskog Velez Sarsfielda. Flamengo je u prvoj utakmici u Buenos Airesu slavio s 4-0.