Bundesliga: Gol Demirovića i poraz Augsburga, pobjeda Bayerna

Nogomet 11. feb 202317:33 0 komentara
Facebook/FC Augsburg

U subotnjem programu u Bundesligi je odigrano pet utakmica, a većih iznenađenja nije bilo.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović je pogodio za Augsburg na gostovanju Mainzu, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim izbjegne poraz. Mainz je vodio sa 2:0 već u 25. minuti, a strijelci su bili Lee Jae-Sung i Onisiwo.

U 27. minuti je iz penala pogodio bh. fudbaler Demirović i vratio nadu svom timu. Njegov gol pogledajte OVDJE.

No, odmah na početku drugog dijela Mainz je povisio na 3:1, a strijelac je opet bio Jae-Sung.

Bayern je savladao Bochum sa 3:0 i tako opet povećao prednost u odnosu na pratitelje. Strijelci za Bavarce bili su Muller, Coman i Gnabry. Važnu pobjedu je ostvarila i  Borussia Dortmund na gostovanju Werderu od 2:0.