Bundesliga: Porazi Bayerna i Dortmunda

Nogomet 30. apr 202218:25 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Mainza prekinuli su niz od pet mečeva bez pobjede i u 32. kolu Bundeslige do nogu su potukli novog-starog šampiona Bayern iz Munchena rezultatom 3:1. Srpski internacionalac u redovima Bochuma Miloš Pantović bio je među najzaslužnijima za trijumf u Dortmundu.

Mainz je pred svojim navijačima odigrao vjerovatno najbolji meč u sezoni i deklasirao je Bavarce uprkos podatku da je Bayern imao posjed lopte čak 65 odsto. Ipak, Mainz je uputio čak 24 udarca ka golu rivala, od toga sedam u okvir, dok su gosti jedini šut u okvir gola rivala pretvorili u pogodak.

Jonathan Burkardt je u 18. minutu donio prednost Mainzu, a devet minuta kasnije Musa Niakhate je duplirao vodstvo svog tima. Prvi strijelac šampionata Robert Lewandowski je u 33. minutu smanjio na 2:1, ali u nastavku utakmice više nego očigledno je bilo da nešto ne štima u redovima Bavaraca.

Luksemburžanin Leonadro Barreiro Martins je u 57. minutu je po treći put matirao Svena Ulreicha i postavio konačnih 3:1.

Borussija Dortmund je na svom stadionu poražena od Bochuma 4:3, a uvod u neuspjeh viđen je u uvodnih osam minuta kada je domaći tim gubio sa 2:0. Strelci za goste bili su Polter i Holtmann.

„Milioneri“ su brzo izjednačili zahvaljujući pogocima Haalanda iz penala u 18. i 30. minutu, a Norvežanin je u 62. minutu upisao i hat-trick za 3:2.

Ipak, Bochum je u finišu došao do preokreta. Najopre je Locadija izjednačio na asistenciju Miloš Pantovića, a potom je srpski internacionalac u 85. minutu iz penala donio gostima 4:3. To mu je bio četvrti gol u sezoni.

Arminija iz Bilefelda i Stittgart su u finišu uspjeli da dođu do boda protiv Herthe i Wolfsburga i sačuvaju šanse za opstanak u posljednja dva kola, dok je Koln u gostima savladao Augsburg 4:1.