Čataković usrećio Horde Zla u Posušju: Bordo tim upisao vrijednu pobjedu

Nogomet 23. okt 202216:21 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva u posljednjem susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Posušje rezultatom 1:0.

Prvi su priprijetili domaćini i to preko Begića, ali je njegov udarac iz veoma dobre pozicije otišao pored gola.

Šest minuta kasnije Boban je pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali je Drobarov blokirao njegov udarac.

Boban se u prilici našao i u 12. minuti. Hanuljak je uposlio iskusnog fudbalera, a ovaj se spetljao i iz veoma dobre prilike pogodio mladog Mulalića.

Prvu priliku za Sarajevo vidjeli smo tek u 20. minuti susreta. Varešanović je šutirao iz povoljne pozicije, ali je lopta otišla tik pored stative gola Luke Kukića.

U 29. minuti Luka Jović je priprijetio, ali je mladi Šahinović zaustavio njegov udarac.

I onda minut kasnije veliki problem za domaćina. Varešanović se oslobodio odbrane Posušja, krenuo sam ka golu Kukića, a onda ga Ivor Krešić ruši i kao zadnji igrač odbrane dobija direktan crveni karton.

HŠK Posušje (Prekršaj Krešića zbog kojeg je isključen)

U 41. minuti Drobarov je imao priliku materijalizirati brojčanu prednost ekipe Sarajeva, ali ga je u tome sjajno zaustavio Kukić.

Bordo tim je do prednosti stigao na samom startu drugog dijela. Džafić je bio uporan, natjerao Rocu na grešku, a to iskoristio Hamza Čataković koji pogađa mrežu domaćina.

Nakon vodećeg pogotka Sarajevo je bilo mnogo bolji protivnik, ali je udarce Mustafića i Čatakovića zaustavio Luka Kukić.

Hamza Čataković je u 70. minuti mogao i riješiti pitanje pobjednika. Sjajno se oslobodio Krište, izašao sam pred Kukića, ali je bio neprecizan.

Nakon toga Posušje je moglo kazniti promašaj napadača Sarajeva preko Milanovića i Begića, ali je mladi Šahinović ostao nesavladan.

HŠK Posušje

Imalo je Sarajevo do kraja poluvremena još nekoliko prilika, ali je na kraju ostao rezultat na semaforu sa starta drugog dijela.

Tako je Emir Obuća imao uspješan start na klupi Bordo tima, a Sarajevo nakon ove pobjede zauzima 5. mjesto na tabeli Premijer lige BiH sa 22 osvojena boda. Posušje je 10. sa 15 bodova.