Celtic razbio Rangers u „Old Firmu“

Nogomet 03. sep 202215:47 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Seltika ubjedljivo su pobjedili gradskog rivala Rendžers u derbi meču šestog kola škotske Premijer lige rezultatom 4:0. Bio je to 108. ligaški "Old Firm" i 53. trijumf aktuelnog šampiona.

Domaći tim je upisao šesti trijumf i sa maksimalnim učinkom ubjedljivo je prvi, dok pet bodova manje ima njihov najveći rival.

Seltik je sve dileme oko ishoda duela riješio u prvom poluvremenu, kada je čak tri puta pogađao merežu Policajaca.

Izraelac Leil Abada je u 8. minutu načeo mrežu gostiju, Žita je u 32. duplirao prednost, da bi strijelac prvog pogotka u 40. minutu povisio na 3:0 za erupciju oduševljenja na „Seltik parku“. Abada i njegov saigrača Kjogo Furuhaši prvi su strelci šampionata sa po šest postignutih golova.

Domaći fudbaleri su u nastavku meča „smanjili gas“ zadovoljni rezultatom, a konačan rezultat u finišu je postavio Dejvid Ternbul.

Seltik u sljedećem kolu dočekuje Livingston, a a Policajci idu u goste Aberdinu.