Celticu velika pobjeda u Old Firm derbiju, navijači ratovali pur pjenom

Nogomet 03. apr 202215:42 0 komentara
ANDY BUCHANAN / AFP

U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Celtic je kao gost pobijedio Rangers s 2:1 načinivši veliki korak prema osvajanju naslova prvaka.

Bio je to sjajan “Old Firm” u kojem je Rangers poveo već u trećoj minuti, ali Celtic je do kraja poluvremena okrenuo rezultat, a potom u nastavku obranio vodstvo za važnu pobjedu, možda i ključnu u borbi za naslov prvaka.

Celtic sada ima šest bodova više od najvećeg suparnika, a do kraja sezone još je šest kola pri čemu još jedan “Old Firm”.

Domaćin je fantastično otvorio utakmicu i već u trećoj minuti je stigao do vodstva. Ryan Kent je prošao po krilu i ubacio povratnu loptu do Aarona Ramseyja koji je sjajno pogodio za 1:0. Međutim, samo četiri minute kasnije Tom Rogic je izjednačio. Reao Hatate je pucao, Allan McGregor je obranio, a Rogic pospremio odbijanac u mrežu za 1:1.

U samoj završnici prvog dijela gosti su okrenuli rezultat, a pogodak je u 43. minuti zabio Cameron Carter-Vickers pokupivši jedan odbijanac u kaznenom prostoru.

Zanimljivo, početak drugog dijela je kasnio nekoliko minuta zbog razbijene čaše u Celticovom kaznenom prostoru.

Rangers je veći dio drugog dijela pritiskao tražeći izjednačenje ali nije uspio pogoditi.

Prvu veliku priliku u nastavku Rangers je imao u 75. minuti kada je pucao Junior Sakala, međutim Joe Hart je sjajno obranio. Celtic je sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao razriješiti u 81. minuti kada je Liel Abada ostao sam ispred domaćeg vratara, pucao je pod prečku, ali je Allan McGregor fantastično refleksno obranio. Domaćin je mogao do izjednačenja i u 84. minuti, no Kemar Roofe je pucao preko gola.

Celtic sada vodi sa 79 boda, Rangers je drugi sa 73 boda, dok je na trećoj poziciji Hearts s 54 boda.