Četiri dosuđena penala i podjela bodova Seville i Salzburga

Nogomet 14. sep 202120:40 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Seville i Salzburga remizirali su u prvom kolu grupe G UEFA-ine Lige prvaka na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan rezultatom 1-1.

Domaćin je zaprijetio već u drugoj minuti susreta. Jesus Navas je lijepo probio po desnoj strani, centrirao za El Nesyria koji ipak šutira neprecizno.

U 12. minuti dosuđen je prvi od četiri penala na utakmici. Adeyemi je imao priliku dovesti goste u prednost sa bijele tačke, ali je šutirao pored gola Bonoa.

Samo osam minuta kasnije gosti su imali novi penal. Ovoga puta odgovornost je preuzeo mladi hrvatski veznjak Luka Sučić i sigurno realizovao najstrožiju kaznu,

Sevilla je u nastavku imala blagu inicijativu, ali je za Leipzig dosuđen novi, treći penal večeras! Igrala se 37. minuta, a opet je odgovornost preuzeo Luka Sučić koji ovoga puta pogađa stativu.

Samo pet minuta kasnije novi penal na utakmici, ali ovoga puta za Sevillu. Sudija Aleksei Kulbakov je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Ivan Rakitić.

Veliki problem zadesio je Andalužane već na startu drugog poluvremena. El-Nesyri je pokušao da iznudi prekršaj za svoj tim, sudija Kulbakov je to okarakterisao kao simuliranje i Marokancu pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.

Gosti su preuzeli inicijativu u nastavku susreta, ali je Rafa Mir mogao dovesti Sevillu u vodstvo u 75. minuti, ali je napadač španske ekipe šutirao po sredini gola.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa su obje ekipe novu sezonu Lige prvaka otvorile sa po jednim osvojenim bodom.