Četiri meča bez golova, pa konačno pobeda za Schalke

Nogomet 25. feb 202320:40 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

U posljednjem subotnjem meču 22. kola Bundeslige Schalke je na svom terenu savladao Stuttgart.

Schalke je pobjedu upisao rezultatom 2:1 (2:0).

Domaći su od početka krenuli napadački i to im se isplatilo već u desetom minutu. Dobar centaršut je poslao Mihael Frey, a Dominik Drexler je lijepo skočio i poslao loptu glavom u mrežu. Bespomoćan je bio golman gostiju.

Schalke je prije odlaska na odmor došao i do drugog gola. Igrao se 40. minut kada je Marius Bultter postigao sjajan gol.

Četiri meča bez golova je vezao Schalke, a sada je postigao dva gola, ali nije uspio ni da sačuva svoju mrežu.

Borna Sosa je uputio slab udarac, ali greška golmana Schalkea je bila od pomoći, lopta mu je prošla kroz noge i od 63. minuta je rezultat bio 2:1.