Četvrti hattrick Haalanda za trijumf Cityja, remi u Leedsu

Nogomet 22. jan 202317:14 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja ostvarili su rutinsku pobjedu, dok su Leeds i Brentford igrali neriješeno u prvim utakmicama nedjeljnog programa 21. kola Premijer lige Engleske.

Šampion Engleske ugostio je na stadionu Etihad ekipu Wolverhamptona i slavio rezultatom 3:0.

Novi šou izveo je Erling Haaland postigavši četvrti hattrick od početka sezone u Premijer ligi, nakon što mu je to uspjelo protiv Crystal Palacea (4:2), Nottingham Foresta (6:0) i Manchester Uniteda (6:3). Ovaj 22-godišnji Norvežanin na svom kontu već ima 25 golova, deset više od drugog strijelca lige Harryja Kanea.

Guardiolin tim je od početka imao inicijativu, nakon 15 minuta igre posjed lopte je iznosio 92:8 za Građane, ali su do gola stigli tek u 40. minutu. Tada je Mahrez proigrao De Bruynea, ova je centrirao, a nebeski skakač Haaland udarcem glavom prvi put na meču matirao odbranu Vukova.

Nakon toga sve je bilo lakše, a još više kada je u 50. minutu Norvežanin realizovao penal. Do hattricka je stigao četiri minuta kasnije na asistenciju odličnog Mahreza.

REUTERS/Phil Noble

U isto vrijeme na Elland Roadu igrali su domaći Leeds i Brentford i taj duel završen je neriješenim rezultatom 0:0. Bio je to šesti uzastopni meč u kome Leeds nije došao do pobjede, a a osmi u nizu za Brentford bez poraza.

Action Images via Reuters/Lee Smith

Manchester City je i dalje drugi na tabeli, sada sa dvije utakmice više ima 47 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala, koga u nastavku dana očekuje derbi sa Manchester Unitedom.