Chelsea će zbog Felixa “izgubiti” milione eura

Nogomet 13. jan 202316:39 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Joao Felix skupo će koštati Chelsea s obzirom na to da mladi Portugalac koji je stigao na posudbu iz Atletico Madrida neće igrati gotovo mjesec dana za tim iz Londona.

“Joao Felix donijet će ogromnu kvalitetu u naš napad, jedva čekam da počnem raditi s njim”, rekao je Graham Potter, trener Chelseaja kada je objavljeno da mladi 23-godišnji napadač dolazi na Stamford Bridge.

Potter mu je odmah dao priliku u utakmici Premier lige protiv Fulhama i Portugalac je odigrao sjajno. U prvom poluvremenu bio je najbolji igrač na terenu, a tako je nastavio i u drugom dijelu. Međutim, u 58. minuti zbog grubog starta dobio je izravni crveni karton. Prema pravilima Premier lige, to je automatska suspenzija od tri utakmice.

Chelsea je posudio Felixa iz Atletica do kraja sezone uz odštetu od 11 miliona eura i preuzeo njegovu platu od 250 hiljada eura sedmično.

Portugalac će zbog crvenog kartona propustiti utakmice protiv Crystal Palacea, Liverpoola i Fulhama, pa će svojom krivnjom izbivati ​​mjesec dana.

To praktično znači da će propustiti petinu posudbe u Chelseaju, a njegov privremeni klub će u tom razdoblju potrošiti 3.5 miliona eura na odštete i plate.

Chelsea je nakon isključenja Joãoa Felixa izgubio 2:1 od Fulhama i na polovici sezone nalazi se tek na desetom mjestu tabele Premier lige.