Chelsea i četvrti uzastopni meč ne zna za pobjedu, Webster donio bod Brightonu

Nogomet 18. jan 202222:57 > 23:04 0 komentara

Fudbaleri Brightona i Chelseaja remizirali su u 24. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 1:1.

Chelsea je do prednosti stigao u 28. minuti susreta. Ziyech je primio loptu nakon dodavanka Kantea, šutirao sa nekih 20 metara i pogodio mrežu Sancheza koji je veoma loše intervenisao.

Ipak, Brighton je nakon primljenog pogotka bio mnogo bolji protivnik, a do poravnanja su stigli preko Adama Webstera koji je sjajno pogodio u 60. minuti susreta za veliki bor Brightona.

Ovo je za Chelsea bila čak četvrta utakmica u Premier ligi bez pobjede. Tri puta su remizirali, dok su u prošlom kolu poraženi od Manchester Cityja. S druge strane ovo je bio čak 11 remi za Brighton ove sezone.

Ekipa Thomasa Tuchela nakon novog neuspjeha zauzima treću poziciju na tabeli sa 44 osvojena boda, dok je Brighton 9. sa 29 bodova.