Chelsea i Tottenham u polufinalu Liga kupa

Nogomet 22. dec 202122:51 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Chelseaja plasirali su se u polufinale Liga kupa pošto su sa 2:0 savladali Brentford na gostovanju. Među četiri najbolja tima takmičenja prošao je i Tottenham slavljem nad West Hamom kod kuće rezultatom 2:1.

Šampion Evrope je u potpuno rezervnom sastavu izašao na megdan Pčelicama, ali je ipak uspio da se plasira u sljedeću rundu.

Do trijumfa na Community stadionu tim Thomasa Tuchela je stigao golovima u posljednjih desetak minuta, iako je sve vrijeme bio znatno bolji rival.

Ulaskom Jorginha, Pulišića, Maunta i Hamesa Plavi su dodatno pojačali ritam i za kratko vrijeme došli do dva pogotka. Pontus Janson je u 80. upisao autogol, a Jorginho pet minuta kasnije iz penala otklonio sve dileme.

Totenhem je kod kuće savladao West Ham u londonskom derbiju sa 2:1. Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu u razmaku od samo pet minuta.

Stiven Bergwijn je doveo Spurse do prednosti u 29, zatim je Jarrod Bowen u 32. poravnao, da bi pobjedu domaćinu doneo Lucas Moura u 34.

Nastavak nije doneo toliko zanimljiva dešavanja. Čekićari su imali znatno veći posed lopte i konstantno napadali.

U 81. minutu su zapretili preko Saida Benrhame, a u nadoknadi je Andriy Yarmolenko pogodio prečku.