Chelsea iskalio bijes na Svecima, novi kiks Arsenala (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202218:25 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

U Premijer ligi su u subotu u terminu od 16 časova odigrana tri meča 32. kola. Pobjede su upisali Chelsea, Brighton i Leeds.

Southampton – Chelsea 0:6 (0:4)

Nakon svih muka u prethodnom periodu, Chelsea je bijes istresao na Southamptonu i kao gost slavio rezultatom 6:0.

Počeli su problemi za Svece već u osmom minutu golom Marcosa Alonsa, nadovezao se Mason Mount, pa i Timo Werner kao i Kai Havertz.

Bilo je 4:0, a tek je proteklo pola sata igre.

Prvo poluvrijeme moglo je da bude i teže za domaćina, ali je Chelsea propustio da realizuje nekoliko zicer prilika.

Werner je dodao još jedan gol u 49. minutu, a opštu gužvu pred golom u 54. je najbolje iskoristio Mount za 6:0 i svoj novi gol na meču.

Timo Werner je u četiri meča protiv Southamptona postigao pet golova, jedan više nego na svim mečevima u Premijer ligi protiv ostalih klubova (ukupno četiri).

Arsenal – Brighton 1:2 (0:1)

Novi težak udarac Arsenalu zadali su igrači Brightona koji su kao gosti na Emiratima došli do pobjede rezultatom 2:0.

Gosti su poveli u 28. minutu meča. Igrač odluke bio je Leandro Trossard.

Brighton je do drugog gola došao u 67. minutu. Ovoga puta strijelac je bio Enock Mwepu koji je postigao fantastičan gol.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu kada je mrežu zatresao Martin Odeegard.

Imao je Arsenal sjajnu šansu da u nadoknadi dođe do boda, ali je golman Brightona bio na visini zadatka.

Watford – Leeds 0:2 (0:1)

Do važne pobede stigao je Leeds koji je kao gost savladao Watford 2:0.

Leeds je poveo u 21. minutu. Raphinha je u gol pretvorio asistenciju Daniela Jamesa.

Ekipa Jessea Marscha odlično je iskoristila grešku odbrane Watforda u 73. minutu i golom Rodriga došla do vodstva 2:0. Konačnih 0:3 postavio je Jack Harrison.