Chelsea poražen, West Ham preokrenuo utakmicu

Nogomet 04. dec 202115:27 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri West Hama savladali su ekipu Chelseaja rezultatom 3:2 u zanimljivoj utakmici sa mnogo uzbuđenja.

Chelsea je poveo u 28. minuti preko Thiaga Silve, a domaći su izjednačili golom Lanzinija pet minuta pred kraj prvog poluvrmena.

Mason Mount doveo je goste ponovno u vodstvo samo u 44. minuti, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su popularni Čekićari zaigrali mnogo bolje i tražili put do gola Mendyja. Njihov trud je nagrađen u 56. minuti, a strijelac je bio Bowen.

Kada su svi mislili da će se utakmica završiti neriješeno, Masuaku je sa lijeve strane pokušao centrirati loptu u šesnaesterac Chelseaja, lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača Plavih, prevarila Mendyja i ušla u gol tik uz bližu stativu.

Chelsea do kraja nije imao snage za novo poravnanje te je meč završen rezultatom 3:2.

West Ham je trenutno četvrti, a Chelsea bi mogao izgubiti lidersku poziciju na tabeli Premiershipa, ukoliko Manchester City pobijedi Watforda na gostovanju.