Chelsea rutinski protiv Malmoa, Bayern deklasirao Benficu

Nogomet 20. okt 202122:53 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri londonskog Chelesaja savladali su u trećem kolu grupne faze Lige prvaka ekipu Malmoa sa uvjerljivih 4-0, dok je Zenit odolio naletima Juventusa pa je susret završen bez pogodaka.

Aktuelni branilac naslova londonski Chelsea bio je uvjerljiv protiv prvaka Švedske sa 4-0.

Poveli su Plavci u devetoj minuti preko Christiansena. Ubacio je Mount loptu iz kornera, Silva prebacio do Christiansena koji pogađa za slavlje domaćih navijača.

U 21. minuti susreta Jorginho je sa bijele tačke udvostručio prednost sa bijele tačke. Prethodno je Nielsen faulirao Wernera u kaznenom prostoru pa je sudija Letexier dosudio najstrožiju kaznu.

Ono što je moglo zabrinuti Thomasa Tuchela, ali i navijače Chelseaja jestu povrede Romelua Lukakua i Time Wernera koji su igru napustili već u prvom poluvremenu.

Pobjedu Cheleaja ovjerili su Havertz u 48. minuti na asistenciju Hudson-Odoia, te Jorginho koji je uspješno realizovao još jedan penal.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Adi Nalić u igru za Malmo je ušao u 57. minuti susreta.

Zenit poklekao u posljednjim trenucima susreta

Juventus je u gostima bio bolji od Zenita minimalnim rezultatom 1-0. Imali su izabranici Massimiliana Allegrija inicijativu tokom cijelog susreta, a gol odluke postigao je Kulusevski u 87. minuti susreta na asistenciju De Sciglia.

Juventus je vodeći nakon ovog kola na tabeli grupe H sa 9 osvojenih bodova, Chelea je drugi sa 6, Zenit ima 3, dok je Malmo posljednjeplasirani bez bodova.

Bayern u drugom poluvremenu slomio otpor Benfice

Prvak Njemačke je savladao Benficu rezultatom 3-0.

Bavarskom timu su poništena dva pogotka nakon asistencije VAR-a. Najprije u 43. minuti gol Roberta Lewandowskog je poništen nakon igranja rukom poljskog napdača, da bi nakon toga u 52. minuti i pogodak Thomasa Mullera bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak odbrana Benfice je popustila u 70. minuti. Leroy Sane je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara od gola i pogodio uz samu stativu gola Vlachodimosa. Everton je u 80. minuti pogodio vlastitu mrežu, da bi Lewandowski dvije minute kasnije povisio na 3-0. Paklenih pet minuta bavarskog giganta kompletirao je Sane drugim golom na utakmici u 85. minuti susreta.

Bayern je nakon ove pobjede vodeći tim na tabeli grupe E sa 9 osvojenih bodova, Benfica je drugoplasirana sa 4 boda ispred Barcelone sa 3 i Dynamo Kieva sa jednim bodom.

“Nula” na meču između Lillea i Seville

Lille i Sevilla su u Francuskoj odigrali susret bez pogodaka. Oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika. Za Lille su pokušali Renato Sanches i Bamba, dok je za Sevillu u nekoliko navrata pokušavao Suso, ali i Jesus Navas. Međutim mreže su mirovale pa su rivali podijelili bodove.

Sevilli je ovo bio treći remi u isto toliko utakmica ove sezone i trenutno zauzimaju drugo mjesto sa tri osvojena boda, Lille je trećeplasirani sa dva boda isto koliko ima i Wolfsburg. Lider je Salzburg sa sedam bodova.