Chelsea uz dosta muke savladao Ahmedhodžićev i Nalićev Malmo

Nogomet 02. nov 202120:40 0 komentara
Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Chelseaja savladali su u 4. kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka u gostima ekipu Malmoa sa 1-0, dok je Wolfsburg bio bolji od Salzburga sa 2-1.

Napadao je Chelsea od samog početka susreta, ali je odbrana prvaka Švedske predvođena našim Anelom Ahmedhodžićem odlično i veoma kompaktno izgledala. Prijetio je Azpilicueta u 13, a potom i Ziyech u 16, međutim Dahlin je veoma dobro reagovao u oba navrata.

U 17. minuti pokušao je Loftus-Cheek nakon kornera, ali je njegov udarac otišao za malo pored gola.

Imao je u 32. minuti priliku i defanzivac Chelseaja Christiansen priliku, ali je Dahlin još jednom veoma dobro reagovao.

Ipak, najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Malmo. Antonio Mirko Čolak je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepo izbacio Christiansena, šutirao, ali je njegov udarac otišao za malo pored gola.

Prvi je u drugom poluvremenu prijetio Chelsea. Imao je Loftus-Cheek još jednu veoma dobru poziciju. Sjajno se okrenuo u šesnaestercu, oslobodio čuvara, ali je Dahlin još jednom veoma dobro intervenisao.

Odbrana Malmoa je popustila u 57. minuti susreta. Hudson-Odoi je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, Ahmedhodžić ostao kratak, a Ziyech nije imao većih problema da loptu pospremi u mrežu.

Prijetio je Kai Havertz u 78. minuti. Sjajno je ispratio centaršut Jorginha, snažno šutirao, ali je Dahlin ponovo veoma dobro intervenisao.

Imao je u posljednjim sekundama susreta veliku priliku za Chelsea Pulišić, sam je izašao na golmana Dahlina, uspješno ga zaobišao, ali je izgubio ravnotežu i šutirao pored gola.

Anel Ahmedhodžić je odigrao cijeli meč za Malmo, dok je Adi Nalić u igru ušao u 74. minuti susreta.

Chelsea nakon ove pobjede zauzima drugu poziciju na tabeli grupe H sa devet osvojenih bodova, isto koliko ima i prvoplasirani Juventus, ali će tim iz Torina večeras igrati svoj susret protiv Zenita. Malmo je posljednjeplasirani bez bodova.

Wolfsburg bolji od Salzburga

Fudbaleri Salzburga bili su bolji sa 2-1 od prvaka Austrije RB Salzburga.

Poveo je njemački tim već u trećoj minuti susreta. Gerhardt je uposlio Bakua koji pogađa mrežu Kohna.

Gosti su stigli do poravnanja u 30. minuti, a strijelac je bio Wober.

Ipak, Wolfsburg je do drugog gola i pobjede stigao u 60. minuti, a strijelac je bio Nmecha.

Wolfsburgu je ovo bila prva pobjeda ove sezone i sada se nalazi na drugoj poziciji tabele grupe G sa 5 osvojenih bodova, Salzburg je i dalje prvoplasirani sa 7 bodova.