Chelseaju pobjeda u 90, Sveci od 0:2 do boda, trijumf Burnleya

Nogomet 24. apr 202217:15 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Svaki od prva tri nedjeljna meča 34. kola Premier lige bio je izuzetno zanimljiv, posebno onaj u kojem je Chelsea u londonskom okršaju slavio protiv West Hama.

Chelsea je ostvario veliku pobjedu u londonskom derbiju protiv West Hama – 1:0, sa tri boda osvojena u duelu sa čekićarima ekipa Thomasa Tuchela je vrlo blizu plasmana u Ligu prvaka naredne sezone.

Ključni momenti utakmice dogodili su se u finišu, u 90. Minutu nakon akcije koju je započeo Mount Chelsea se postigao jedini pogodak. Sjajno je reprezentativac reprezentativac Engleske dodao loptu do Alonsa, ovaj je sa lijeve strane još lepše uposlio Pulišića, a Amerikanac je lako zakucao u mrežu na ovom meču sjajnog Fabijanskog.

Najbolju priliku za Plavce prije gola imao je Jorginho, koji je u 87. minutu očajno izveo jedanaesterac. Prethodno je Craig Dawson oborio Lukakua u izglednoj prilici za gol, poslije pregledanog VAR snimka sudija Michael Oliver mu je pokazao i crveni karton. Odgovornost je preuzeo upravo naturalizovani Italijan, koji je bukvalno sa bijele tačke dodao loptu Fabijanskom. Poljaku je ovo deveti odbranjeni jedanaesterac u Premier ligi!

Golman West Hama junak meča, pored penala odbranio je još tri udarca koja su išla u okvir njegovog gola, između ostalog i sjajan šut Wernera. Kod gola Pulišića ipak nije imao nikakve šanse.

Southamptom je bio na ivici poraza na gostovanju Brighonu, ali je na kraju osvojio bod – 2:2. Domaćin je stekao dva gola prednosti, poveo je golom Welbecka još u drugom minutu, u 44. sopstvenu mrežu zatresao je Salisu.

I tada su Sveci proigrali, u četvrtom minutu nadoknade vratili su nadu golom iz slobodnog udarca Wrad-Prowsea, a isti igrač je već u 54. izjednačio. Southamptom je bio daleko bolji rival u drugom poluvremenu, bio je bliži pobjedi, ali je imao i mnogo sreće u 78. minutu. Naime, tada je Gross primio loptu i potom savladao Forstera, VAR je ipak pokazao da se Nijemac nalazio u “milimetarskom” ofsajdu.

Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Veliki trijumf ostvario je Burnley, koji je na domaćem terenu slavio protiv Wolverhamptona – 1:0. Pobednika je odlučio jedan pogodak, onaj Vydre u 62. minutu, na asistenciju Verghorsta. Burnley je sada na tabeli preskočio ekipu Evertona, prvu ispod crte, sada sa dva boda, ali i dvije utakmice više u odnosu na “Karamele”.