City rutinski protiv Brightona, nova dva gola Haalanda

Nogomet 22. okt 202218:02 0 komentara
Action Images via Reuters/Molly Darlington

Nakon pobjede Nottinghama protiv Liverpoola (1:0) u nastavku premijerligaške subote pobjede su slavili Manchester City i Everton. Građani su bili bolji od Brightona, a Karamele od Crystal Palacea.

Manchester City – Brighton 3:1 (2:0)

Nakon golgeterske pauze koju je imao u duelu sa Liverpoolom, Erling Haaland nastavio je gdje je stao prije toga i poveo je Manchester City do nove pobjede sa dva gola postignuta u prvom poluvremenu.

Prvi gol je Norvežanin dao u 22. minutu. Napravio je Haaland sjajan solo prodor, ušao u kazneni prostor i našao se jedan na jedan sa golmanom.

Drugi put je mrežu zatresao u samom finišu prvog dijela meča, u 43. minutu sa bijele tačke. Oboren je Silva u kaznenom prostoru, a na zahtjev da pokaže penal sudija je u prvom momentu samo odmahnuo rukom. Igra je nastavljena, ali je nakon tri minuta Craig Pawson zaustavio igru i provjerio snimak nakon čega je pokazao na bijelu tačku. Cijela tri minuta prošla su između prekršaja i dosuđenog penala.

Gol Trossarda iz 53. minuta vratio je malo nade Brightonu, ali su sve riješili Bernardo Silva i Kevin de Bruyne u 75. minutu. Sjajno je Silva pronašao De Bruynea koji nije imao mnogo problema da sa ivice kaznenog prostora matira golmana gostiju.

City je sada samo bod iza Arsenala, ali ima meč više.

REUTERS/Phil Noble

Everton – Crystal Palace 2:0 (1:0)

Everton je konačno prekinuo seriju poraza i na svom terenu savladao Crystal Palace.

Pobjedu Karamela najavio je nakon samo 11 minuta Dominic Calvert-Lewin koji je u gol pretvorio asistenciju Alexa Iwobija.

Domaći su do drugog gola došli u 63. minutu. Egzekutor je bio mladi napadač Anthony Gordon. Konačan rezultat postavio je Dwight McNeil u 84. minuti.