City sa desetoricom do pobjede u 95. minutu!

Nogomet 05. nov 202218:13 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Manchester Cityja golom Erlinga Haalanda iz penala u posljednjim trenucima utakmice pobijedili su Fulham na "Etihadu" u 15. kolu Premier lige - 2:1.

Ekipa Pepa Guardiole, koja je od 26. minuta igrala bez isključenog Cancela, zabilježila je treći trijumf u nizu i sa utakmicom više ima dva boda više od Arsenala, dok je Fulham prekinuo seriju od četiri meča bez poraza (po dva trijumfa i nerešena ishoda) i sa 19 bodova trenutno je osmi.

Građani su poveli u 16. minutu pogotkom Julijana Alvaresa, međutim, planove im je poremetio direktan crveni karton Cancelu, kao i penal za goste koji je realizovao Andreas Pereira.

Domaći su nastavili da napadaju, imali su čak 71 odsto loptu u posebu i pored činjenice da su sa desetoricom na terenu, međutim, rezultat se nije mijenjao.

Guardiola je u 64. minutu na teren poslao najboljeg strijelca lige Erlinga Haalanda, a Norvežaninu je deset minuta kasnije zbog ofsajda poništen pogodak poslije VAR provjere. Ipak, arbitar England je u sudijskoj nadoknadi vremena pokazao na bijelu tačku, a egzekutor u 90+5 bio je upravo Haaland. Dvadesetdvogodišnjem Skandinavcu to je bio 18 pogodak u prvenstvu u 12 mečeva.

City u sljedećem kolu dočekuje Brentford, a Fulham u Londonu igra sa Manchester Unitedom.

Leeds je u goleadi pred svojim navijačima savladao Bournemouth 4:3, Nottingham i Brentford su odigrali neriješeno 2:2, a Brighton je u gostima bio bolji od Wolvesa 3:2.

Večeras od 18:30 igraju Everton i Leicester, a u nedjelju je na programu preostalih pet mečeva: Chelsea – Arsenal (13), Aston Villa – Manchester United (15), Southampton – Newcastle (15), West Ham – Crystal Palace (15) i Tottenham – Liverpool (17:30).