City slomio Brighton i ponovo preuzeo lidersku poziciju (VIDEO)

Nogomet 20. apr 202223:23 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Vratio se Manchester City na prvo mjesto u Premijer ligi, zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu. Građani su savladali Brighton 3:0 i ponovo imaju bod viška u odnosu na Liverpool.

Dominirao je City po običaju u posjedu u prvih 45 minuta, ali pored sedam udaraca na gol nisu uspjeli da probiju bedem ispred gola gostiju.

Pokrenuo ih je sretan pogodak Riyada Mahreza u 53. minutu. Šutirao je Alžirac sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila jednog igrača Brightona i promijenila smjer za 1:0. Stvari su od tog trenutka postale lakše za Guardiolin tim.

Raspoloženi Mahrez bio je asistent za drugi gol, koji je djelo Phila Fodena u 65. minutu. Tačku na na kraju ubjedljiv trijumf izabranika Pepa Guardiole stavio je Bernardo Silva u 82. minutu na dodavanje De Bruynea.