Cityju samo bod, Fulham siguran, nula Newcastlea

Nogomet 31. dec 202218:27 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Everton je osvojio bod na gostovanju Mančester sitijui, kao i Lids u gostima kod Njukasla. Kristal Palas godinu je zaključio pobedom na gostovanju Bornmutu, Fulam je slavio protiv Sautemptona. U četiri meča 18. kola Premijer lige u matine terminu poslednjeg dana godine videli smo sedam golova.

Manchester City – Everton 1:1 (1:0)

Počelo je dobro za Manchester City, nakon svega 24. minuta igre Riyad Mahrez pronašao je dobro Erlinga Haalanda koji je zatresao mrežu Karamela. Norvežaninu je ovo 21. gol na 15 utakmica u Premijer ligi.

„Nedisciplinovani“ Rashford donio Unitedu pobjedu

Ali, neće biti Građani zadovoljni krajnjim ishodom. Demarai Gray je asistenciju Idrissa Gueyea u 64. minutu pretvorio u 1:1.

Ispostavilo se na kraju da su oba tima iskoristila po jedan šut koji su imala u okvir gola. City je držao posjed, pokušao je osam puta, ali ništa više od boda za kraj godine nije mogao da izvuče iz ovog meča u kome je nadonada trajala skoro 13 minuta!

REUTERS/Phil Noble

Bournemouth – Crystal Palace 0:2 (0:2)

Izabranici Patricka Vijere sve su riješili u prvom poluvremenu.

Poveli su gosti na Vitality stadionu nakon 19. minuta igre preko Jordana Ayewa, a u 36. je Ezea postavio konačan rezultat. Michael Olise je upisao asistencije kod oba gola.

REUTERS/Ian Walton

Fulham – Southampton 2:1 (1:0)

Odigrao je Aleksanadar Mitrović 90 minuta u pobjedi Fulhama protiv Southamptona, ali nije bio strijelac u pobjedi 2:1. A imao je priliku i to sa bijele tačke.

Fulham je poveo auto-golom Ward-Prowsea nakon pola sata igre (32. minut), ali se napadač iskupio  za svoju grešku u 56. minutu kada je na pravi gol poslao neodbranjivu loptu za 1:1.

Ipak, domaći su uspjeli da dođu do pobjede zahvaljujući golu Palhinhe iz 88. minuta susreta.

Mitrović je u sedmom minutu nadoknade promašio penal!

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Newcastle – Leeds 0:0 (0:0)

Newcastle i Leeds odigrali su meč bez golova. Domaći su imali, u meču u kome su ekipe imale poprilično ujednačen posjed, dvostruko više pokušaja. Uputile su Svrake čak 15 šuteva ka golu, od toga četiri u okvir gola, ali bez uspjeha.