Coady “častio” United i poslao ih u narednu rundu FA Kupa

Nogomet 06. jan 202322:58 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su na Old Traffordu u okviru susreta 1/32 finala FA Kupa ekipu Evertona sa 2:1.

Centralna figura susreta bio je bivši fudbaler Liverpoola, Conor Coady, koji je postigao dva gola. Na njegovu žalost jedna lopta je završila u mreži Uniteda, dok je druga završila u mreži njegovog Evertona.

No, krenimo redom. Igrala se 4. minuta susreta kada je Rashford sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a Antony nije imao previše poteškoća da loptu pošalje u mrežu Pickforda.

Ipak, Everton je deset minuta kasnije stigao do poravnanja.

Karamele su do poravnanja stigle nakon katastrofalne greške Davida De Gee. Maupay je nakon duge akcije Evertona šutirao, lopta prošla kroz noge nonšalantnog De Gee, nakon toga stigla do Coadyja kojem nije bilo teško da je pospremi u mrežu Uniteda.

De Gea se obrukao: Španac primio bizaran gol protiv Evertona (VIDEO)

United je nastavio sa napadima, a do prednosti je stigao u 52. minuti susreta. Strijelac je bio Conor Coady, ali ovoga puta je loptu smjestio u vlastitu mrežu.

Konačan rezultat u šestoj minuti sudijske nadoknade postavio je Marcus Rashford sa bijele tačke. Prethodno je mladi Garnacho oboren u kaznenom prostoru.

Crveni Đavoli će u narednoj rundi najmasovnijeg fudbalskog takmičenja igrati protiv boljeg iz duela između Sheffield Wednesdaya i Newcastle Uniteda.